V Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

W dniu10 listopada 2017 uczniowie naszej szkoły- Anna Maze, Dagmara Marciniak, Zofia Muchowska i Jakub Terebus uczcili Święto Niepodległości podczas V Wspólnego Śpiewania Pieśni Patriotycznych - wieczornicy Niepodległościowej zorganizowanej przez pania Iwonę Maciejowską. Nasi uczniowie recytowali wiersze pana Jerzego Stanisława Fica pt."Kiedy ktoś zapyta Ciebie","Piaśnica", "Sybirak"` oraz "Wydarzenia Grudniowe".  Młodzież "Dziewiątki" wystąpiła obok innych młodych ludzi - Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni, Emilii Chmarzyńskiej z III LO w Gdyni. Ponadto, Dagmara  przedstawiła swój autorski wiersz dedykowany jej Dziadkowi- Józefowi Konkolowi, uczestnikowi Wydarzeń Grudniowych w 1970 r. Uczestnikom gratulujemy wzorowej postawy patriotycznej, przejmującej interpretacji poezji o Polsce i mamy nadzieję na kolejne wspólne akcje. Osobiste podziękowania złożyli organizatorzy  uroczystości, poeta i zebrani widzowie.
Magdalena Selonka

Logo1