Udział w projekcie "Pomorska Komórkomania"

We wtorek 28 listopada uczniowie i nauczyciele IX LO  brali udział w projekcie „Pomorska Komórkomania”, którego organizatorem, przy wsparciu Pomorskiego Kuratora Oświaty była fundacja DKMS z Warszawy. Jego celem była rejestracja potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystychm, a także przeprowadzenie wśród uczniów akcji uświadamiającej, obalającej mity i przekłamania na temat poboru szpiku kostnego. Wymiernym efektem „Komórkomanii” w IX LO było zarejestrowanie 31 potencjalnych Dawców, zarówno wśród naszych uczniów jak i nauczycieli i pracowników administracyjnych a także osób z „zewnątrz”.  Należy zaznaczyć, że dużą ilość chętnych do rejestracji tj. 19 osób odrzucono ze względów zdrowotnych.  W tym ważnym przedsięwzięciu jako wolontariusze mocno zaangażowali się uczniowie; z klasy I B Wiktoria Pasiecznik, Angelika Krauza i Kamil Gracz, z klasy III B Rafał Sobieraj i z klasy II F Julia Zajączkowska i Magdalena Maszota.
Z grona pedagogicznego wsparciem, opieką i dobrą radą służyli Leszek Sobieraj, Dorota Twarowska i Daniel Czech.
tekst: Leszek Sobieraj

Logo1