Dnia 28.11.2017r. uczniowie klasy 2A (Mariusz Lasoń, Julia Niesyn, Weronika Szuchalska) udali się na Forum Młodych do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Hasłami tegorocznego forum były przestrzeń, wspólnota i solidarność. My wybraliśmy tematykę typowo polityczną, czyli „Partia i obywatele”. 
Gośćmi panelu, w którym uczestniczyliśmy, byli dr Sławomir Drelich - adiunkt Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz Konrad Piasecki - dziennikarz i publicysta, prowadzący poranny program „Gość Radia ZET”. Odpowiadali oni na pytania moderatorów oraz nasze: Czy ludzie działający w polityce zawsze są egoistami?, Czy istnieją tematy, co do których partie powinny się ze sobą zgadzać?, Czy politycy przekładają dobro swojej partii nad dobro społeczne?, Czy w sferze politycznej często dochodzi do nepotyzmu?. 
Z naszej rozmowy z ludźmi z kręgu politycznego wywnioskowaliśmy, że politycy tak naprawdę działają zgodnie ze swoimi przekonaniami, a członkostwo w partii i wybory można porównać do meczu piłki nożnej, gdyż występuje w nich zawzięta rywalizacja o dominację i wygraną.
Zwieńczeniem forum był wspólny lunch z gośćmi. 
Weronika Szuchalska, klasa II a