Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

Przestrzeń, wspólnota, solidarność - hasła tegorocznego Forum Młodych

Dnia 28.11.2017r. uczniowie klasy 2A (Mariusz Lasoń, Julia Niesyn, Weronika Szuchalska) udali się na Forum Młodych do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Hasłami tegorocznego forum były przestrzeń, wspólnota i solidarność. My wybraliśmy tematykę typowo polityczną, czyli „Partia i obywatele”. 
Gośćmi panelu, w którym uczestniczyliśmy, byli dr Sławomir Drelich - adiunkt Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz Konrad Piasecki - dziennikarz i publicysta, prowadzący poranny program „Gość Radia ZET”. Odpowiadali oni na pytania moderatorów oraz nasze: Czy ludzie działający w polityce zawsze są egoistami?, Czy istnieją tematy, co do których partie powinny się ze sobą zgadzać?, Czy politycy przekładają dobro swojej partii nad dobro społeczne?, Czy w sferze politycznej często dochodzi do nepotyzmu?. 
Z naszej rozmowy z ludźmi z kręgu politycznego wywnioskowaliśmy, że politycy tak naprawdę działają zgodnie ze swoimi przekonaniami, a członkostwo w partii i wybory można porównać do meczu piłki nożnej, gdyż występuje w nich zawzięta rywalizacja o dominację i wygraną.
Zwieńczeniem forum był wspólny lunch z gośćmi. 
Weronika Szuchalska, klasa II a
 
 
                 
 
 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza