We  wtorek 05 grudnia, z okazji 150 rocznicy urodzin Patrona naszego liceum, odbył się  szkolny konkurs historyczny pt. „Józef Piłsudski  człowiek i polityk”. Jego głównym celem była popularyzacja wśród naszych uczniów wiedzy o życiu i działalności politycznej Józefa Piłsudskiego  Wcześniej przeprowadzone eliminacje wyłoniły 5 uczniów, którzy rywalizowali o miano najlepszego. Nad całością czuwało jury pod przewodnictwem nauczyciela historii p. Arkadiusza Ordyńca. Obok niego zasiadł przedstawiciel samorządu szkolnego Olaf Stumski z klasy III B, opiekun samorządu szkolnego p. Dorota Twarowska i  p. dyrektor Wiesława Krysztofowicz.

Wynik, po zaciętej, półtoragodzinnej walce, w której uczestnicy pochwalili się dużym zasobem wiedzy o Józefie Piłsudskim, był następujący: 
I miejsce Krystian Kaźmierczak z klasy II A
II miejsce Jakub Piotrowski z klasy II A 
III miejsce Kamil Raczyński z klasy II C 
IV miejsce Gloria Sawicka z klasy I E 
V miejsce Oskar Szaucha z klasy III G

Wszyscy zostali uhonorowani dyplomami, nagrodami książkowymi i okolicznościowymi pucharami. Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczyła p. Dyrektor. 
Konkurs oglądała grupa zaproszonych uczniów wraz z opiekunami  ze Szkoły Podstawowej nr 40 im. kpt. ż. w. K. O. Borchardta. W jego trakcie doszło do miłej uroczystości, w czasie której wieloletni przyjaciel naszego Liceum i SP 40 p. prof. Daniel Duda wręczył p. dyrektor Wiesławie Krysztofowicz upominki, które wzbogacą naszą izbę pamięci o Marszałku J. Piłsudskim. Podobne upominki otrzymał również przedstawiciel SP 40.
Leszek Sobieraj