Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej.

Wiesława Krysztofowicz

I Humanistyczna Konferencja Uczniowska

Dnia 07.12.2017r. odbyła się I Humanistyczna Konferencja Uczniowska w I Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie. Jej temat dotyczył zagadnień związanych z fantastyką w kulturze. Uczniowie z różnych szkół Gdańska, Sopotu, Gdyni i Chojnic zaprezentowali swoje stanowisko na ten temat. Reprezentantem naszej szkoły był uczeń klasy 2F Damian Schenk, który przedstawił prelekcję zatytułowaną "Świat fantasy jako tworzywo gier fabularnych". Ponadto podczas Konferencji Uczniowskiej odbył się wywiad z pisarzem Dariuszem Domagalskim, który opowiedział nam o swojej twórczości. I Humanistyczna Konferencja Uczniowska poszerzyła naszą wiedzę na temat fantasy w kulturze, a także była dla nas ciekawym, intrygującym przeżyciem, a dla naszego kolegi poważnym, naukowym wyzwaniem. :)
tekst: Gracjana Czarnowska (klasa IIF)