Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

I Ogólnopolski Konkurs Tłumaczeniowy "Translation Master"

15 grudnia 2017 roku 55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym I Ogólnopolskiego Konkursu Tłumaczeniowego dla szkół ponadgimnazjalnych  "TRANSLATION MASTER". Organizatorem konkursu jest  III Liceum Ogólnokształcące we Włocławku.Celem konkursu jest poszerzenie umiejętności posługiwania się językiem obcym przy wykorzystaniu rozmaitych pomocy dydaktycznych, a także popularyzowanie wiedzy i umiejętności związanych z funkcjonowaniem struktur leksykalno-gramatycznych w języku angielskim.  
W piątkowy poranek uczniowie klas I, II i III zmierzyli się z tłumaczeniem trzech tekstów: popularno-naukowego, informacyjnego i literackiego. Spośród wszystkich prac konkursowych szkolna komisja wytypuje te najlepsze, które zostaną przesłane na adres organizatora. Komisja konkursowa, w skład której wejdą, między innymi,  specjaliści w zakresie tłumaczeń, do końca lutego 2018 roku wyłoni zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni do II etapu.
II etap konkursu odbędzie się 15 marca 2018 roku we Włocławku.  
Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie!  
Koordynator konkursu - p. Magda Wojculewicz-Grabowska
 
 
 
 
 
 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza