Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

Ks. Proboszcz dr Tomasz Biedrzycki zaprasza dzień wcześniej 21 czerwca o g.18
na mszę św. w parafii Matki Bolesnej w Gdyni Orłowie na zakończenie roku szkolnego
z błogosławieństwem uczniów na wakacje

Ku pamięci Ofiar Grudnia 70

Tradycyjnie, 17 grudnia o godz. 6.00 uczniowie IX LO uczestniczyli w obchodach upamiętniających tragiczną masakrę gdyńskich stoczniowców, którzy uwierzyli zapewnieniom komunistycznej władzy, że nic nie grozi robotnikom, którzy w tym dniu podejmą pracę w stoczni  noszącej wówczas nazwę Komuny Paryskiej. W tym roku obchody uświetnił swoją obecnością Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Podczas uroczystości  przedstawiciel Marynarki Wojennej odczytał  Apelu Poległych, a przybyłe delegacje  pod pomnikiem  Ofiar Grudnia ’70 złożyły wieńce i wiązanki kwiatów . Nasze liceum reprezentował poczet sztandarowy  składzie: Amelia Morek kl. I E, Aleksandra Koleśnik kl. I E i Rafał Sobieraj kl. III B.

Leszek Sobieraj

Logo1