02 września (poniedziałek) zapraszamy na:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

=> dla klas pierwszych godz. 9.00

=> dla klas drugich i trzecich godz. 10.00

Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia w życiu każdego z uczniów (uczennic) prosimy o przybycie w stroju galowym.

29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum (dotyczy klas pierwszych)
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

We wtorek 19 grudnia 2017r uczniowie klasy 1c o profilu matematyczno-fizycznym wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.  W oparciu o instrukcje  przeprowadzili doświadczalne badania następujących zagadnień:

• Wyznaczanie gęstości cieczy
  • Wyznaczanie przyspieszenia ziemskiego za pomocą wahadła prostego
  • Badanie podłużnych fal dźwiękowych w prętach
  • Wyznaczanie względnej przenikalności elektrycznej ciał stałych
  • Pomiar ciśnienia hydrostatycznego
  • Wyznaczanie modułu Younga metodą strzałki ugięcia

Dowiedzieli się jak należy poddać analizie otrzymane wyniki i sporządzili sprawozdania z wykonanych ćwiczeń.

Zajęcia te nie tylko pozwoliły ćwiczyć praktyczną naukę fizyki, ale również zapoznać się z tym jak wyglądają codzienne zajęcia studentów tego wydziału.

Grażyna Kozak-Pawlak, Anna Szydłowska