Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

Inspirujące warsztaty teatralne w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Dnia 16.02 uczniowie klasy I E o profilu teatralno - filmowym brali udział w warsztatach w gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
Na wstępie została im przybliżona historia teatru elżbietańskiego. Poznali jego budowę oraz zasady w nim panujące (aktorzy na przykład musieli wykazywać się ekwilibrystycznymi wręcz zdolnościami, bo inaczej mogli liczyć na obrzucenie kamykami przez niezadowolonych widzów). Dowiedzieli się także, że obecny gmach teatru częściowo postawiony został na fundamentach średniowiecznej szkoły fechtunku, która pełniła rolę teatru (będącego jednym z pierwszych w Europie)...

Potem nastąpiło zwiedzanie teatru, okraszone ciekawymi opisami wykorzystanych w budynku rozwiązań architektonicznych. Przykładowo, jedno z pomieszczeń w teatrze dosłownie zawieszone jest pod sufitem, dach w budynku się otwiera, a scena wbrew pozorom nie ma tylko jednego zastosowania. Na koniec uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych i odegrali przygotowane przez siebie etiudy oparte na własnych interpretacjach pierwszych aktów Makbeta Williama Szekspira. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze i stanowiło niezwykle inspirującą lekcję.

Dagmara Marciniak kl. Ie

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza