W tych niełatwych dla nas wszystkich dniach,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły,

Rodzicom, Uczennicom i Uczniom

zdrowia, spokoju, cierpliwości

i nade wszystko nadziei na powrót normalnego życia.

Dyrektor IX LiceumOgólnokształcącego

Wiesława Krysztofowicz

Dzień otwarty w IX LO odwołany

W związku ze stanem epidemii informujemy,

że   Dzień Otwarty   w naszej szkole zaplanowany na piątek 24 kwietnia 2020 r.

zostaje odwołany.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszym filmem promocyjnym na Gdyńskiej Giełdzie Szkół on-line

Szanowni Państwo,
w zakładce Dokumenty zostało zamieszczone Zarządzenie Dyrektora IX LO w Gdyni, wydane 25.03.2020 r. na podstawie Rozporządzenia MEN z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Uczniowie!

Do szkolnej "chmury" (Office 365) logujemy się poprzez stronę office.com

W miarę możliwości korzystamy z przeglądarki Chrome.

Błędy związane z logowaniem (brak hasła...) zgłaszamy wychowawcy.

Porozumienie o Współpracy,

to dokument, mający duże znaczenie dla przyszłości edukacji naszych uczniów w dwudziestym roku istnienia Liceum, który został podpisany 28 marca 2011 r. przez Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni dr inż. Czesława Dyrcza i dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni p. Alinę Mroczkowską.

Miało to miejsce w murach szacownej Uczelni, która za rok obchodzić będzie 90-lecie, w obecności przedstawicieli Wysokiego Senatu i reprezentacji studentów – podchorążych, wśród których byli również nasi absolwenci: Marek Bielawski i Łukasz Zarychta. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zainteresowani są podjęciem studiów na AMW oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Marcin Soszyński i Agata Kowal, a także nauczyciele deklarujący współpracę: p. Wiesława Krysztofowicz , p. Grażyna Kozak – Pawlak, p. Arkadiusz Ordyniec, p. Leszek Sobieraj, p. Wiesław Niemociński, p. Marcin Góralski i p. Daniel Czech. Podpisane Porozumienie otwiera dla młodzieży IX Liceum nowy rozdział budowy coraz wyższego poziomu edukacji, poprzez wykorzystanie potencjału naukowego Kadry Akademii Marynarki Wojennej oraz pracowni, laboratoriów, biblioteki. Współpraca obejmować będzie realizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjno-wychowawczych, kształtowanie postaw patriotycznych, w tym pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Patronów obu społeczności, kształtowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych, zwłaszcza Marynarki Wojennej, rozwijanie zainteresowań tematyką morską.

Do końca kwietnia z udziałem koordynatorów z obu stron zostanie opracowany szczegółowy harmonogram współpracy, zawierający informację dotyczącą wspólnych przedsięwzięć, terminów, sposobu ich realizacji oraz osób odpowiedzialnych. Porozumienie otwiera drogę uczniom i nauczycielom do nowych sukcesów w nauce i jest zwieńczeniem budowania historii i wizerunku naszego Liceum.