Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

"Dziewiątka" w Maladze

Od 23 lutego do 2 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w projekcie językowym w Hiszpanii. Była to druga edycja projektu „Descubriendo español” („Odkrywając hiszpański”); w tym roku polecieliśmy do malowniczej Malagi.

W grupach 2-3 osobowych zostaliśmy zakwaterowani u rodzin, które zaraz po długiej podróży na lotnisko we Wrocławiu i późniejszym locie do wspaniałego miasta Picassa,

 

odebrali nas spod szkoły, do której w późniejszych dniach wszyscy pilnie uczęszczaliśmy na 4 godzinne lekcje języka oraz kultury Hiszpanii.

Podczas wyjazdu mieliśmy okazję poznać miejsca, z których słynie Malaga: twierdzę Alcazaba, zamek Gibralfaro, Katedrę „la Manquita” Muzeum Picassa oraz Centro Pompidou, a także zasmakować typowo hiszpańskich dań. Wycieczka była dla nas szansą nie tylko na rozwój edukacyjny, ale także osobisty. Każdego dnia nasze słownictwo było wzbogacane o nowe hiszpańskie słówka, które później zostawały praktycznie wykorzystywane w sytuacjach codziennych. Bariera językowa z dnia na dzień malała.

Osobiście uważam, że tego typu wyjazdy uczą tolerancji i otwartości, pozwalają na podniesienie pewności siebie i niezależności, otwierają oczy na różne środowiska, dają nam możliwość poznania kultury regionu, a także zamieszkujących go ludzi.

Bez wątpienia mogę uznać ten wyjazd jako niesamowitą możliwość integracji i niezwykłą przygodę, która zostanie w mojej pamięci na długo.

Maja Grabowska IB

 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza