Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

Jeszcze jedna nietypowa lekcja języka niemieckiego ....

We wtorek 20.03 uczniowie klas lingwistycznych i klasy IIc udali się pod opieką nauczycielek języka niemieckiego do Gdyńskiego Centrum Filmowego na niemieckojęzyczny film „W ułamku sekundy” („Aus dem Nichts”) nagrodzony w 2018 Złotym Globem za najlepszy film nieanglojęzyczny.

W jednej chwili życie głównej bohaterki Katji legło w gruzach, gdy w zamachu bombowym giną jej najbliżsi. Od tej pory widz obserwuje na ekranie jej walkę o wymierzenie sprawiedliwości sprawcom. Dzięki wspaniałej kreacji Diane Kruger jesteśmy stopniowo wciągani w historię pełną zwrotów akcji i emocjonalnego napięcia. Gra aktorska głównej bohaterki budzi podziw i została dostrzeżona również przez krytyków filmowych ( Złota Palma 2017 dla najlepszej aktorki).

Nasi uczniowie nie pozostali również obojętni na walory filmu. Oto kilka ich opinii:

„Film bardzo mnie zainteresował. Nie tylko pod względem tematyki, ale także języka niemieckiego. Mogłam przekonać się, że jestem w stanie zrozumieć sporo fragmentów filmu. Dlatego uważam, że wyjście to było nie tylko odpoczynkiem od szkoły, ale również nauką języka, którego uczymy się na lekcjach.”

„Film bardzo mi się podobał. Był pouczający i pokazywał, że niestety ideologia głoszona przez Hitlera znajduje nadal swoich zwolenników i przynosi często tragiczne skutki.”

„Moim zdaniem film był bardzo interesujący. Pokazywał, że na szczęście ludzie o poglądach nazistowskich stanowią mniejszość w społeczeństwie. Miło było obejrzeć coś w języku niemieckim.”

„Film wywarł na mnie duże wrażenie. Temat jest moim zdaniem bardzo aktualny, gdyż często słyszymy ostatnio o nienawiści do ludzi innej narodowości. Poza tym film pokazuje, że ciągle w wielu sytuacjach mamy do czynienia z bezkarnością. Boję się, że w naszym kraju może wkrótce również dojść do tak tragicznych wydarzeń, jakie zostały ukazane w filmie.”

 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza