Adamowicz2019

Paweł Adamowicz 1965 - 2019

Konkurs na przekład tekstu poetyckiego rozstrzygnięty

18 marca 2018 r.  nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na tłumaczenie wiersza z języka polskiego na język angielski. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z bardzo trudnym, ale wyjątkowym wierszem „Ikona świata” – wyjątkowym, bo napisanym przez Jana Ruszniaka, absolwenta naszej szkoły. Decyzją jury za najlepsze uznane zostało tłumaczenie  Adriany Kołodziejczak z klasy II E. Wyróżniony i nagrodzony został również Jan Pawłowski z klasy I C.  Gratulujemy zwycięzcom  i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy swoimi tłumaczeniami udowodnili, że poezja "nie gryzie”, język angielski też nie. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, dzięki której możliwe było przeprowadzenie konkursu i zakup nagród dla zwycięzców.
W imieniu nauczycieli języka angielskiego – Joanna Stenka