Zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich
odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00 w auli szkoły.
Uroczystość poprzedzona będzie Mszą Św. o godz. 8.00
w Kaplicy Sióstr Elżbietanek w Orłowie, Al. Zwycięstwa 263.

Udział młodzieży z klasy IIa w Warsztatach Filozoficznych na Uniwersytecie Gdańskim

W dniu 6 kwietnia br. grupa młodzieży uczęszczającej na zajęcia z filozofii w wymiarze rozszerzonym uczestniczyła w Warsztatach Filozoficznych organizowanych przez Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie i uczennice brali udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę Uniwersytetu Gdańskiego oraz debacie poświęconej statusowi etycznemu zwierząt. Działania umożliwia umowa o współpracy IX LO z Instytutem Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji pod adresem: http://warsztatyfilozoficzne.ug.edu.pl/warsztaty-2018

Maria Łojek-Kurzętkowska, nauczycielka filozofii i etyki, szkolny koordynator współpracy z IFSiD UG

Logo1

proj edu luneta 4