W terminie 20 - 23 listopada 2018 r.

odbędzie się Próbna Matura z Operonem

Więcej informacji w zakładce: DLA UCZNIA / MATURA PRÓBNA

O początku świata wiemy wszystko

Dnia 19tego kwietnia 2018 roku uczniowie klasy IE wzięli udział w ostatnim etapie projektu międzyprzedmiotowego „Pytanie o początek”. Nasze wystąpienia oceniła pani Monika Marcinowska oraz pani Maria Łojek-Kurzętkowska. Od dzisiaj żadne pojęcie dotyczące wizji powstania świata w filozofii nie jest nam obce. Wszystkie grupy postanowiły wybrać trudniejszą formę realizacji tego etapu, tzn. zaprezentować debatę filozoficzną na żywo. Było wiele śmiechu oraz - co najważniejsze -wiedzy. Każda grupa przedstawiła zagadnienia na swój sposób. Wiemy już wszystko o Demokrycie, Empedoklesie, czy Anaksymandrze.

Udział w tym projekcie był trudny. Na przygotowaniach spędziliśmy wiele czasu, ale było warto. Bardzo dziękujemy pani Monice Marcinowskiej za wsparcie na każdym z poszczególnych etapów projektu. Dziękujemy również pani Annie Szydłowskiej, pani Marii Łojek-Kurzętkowskiej oraz panu Wojciechowi Kullingowi za pomoc w ocenianiu naszych prac, a także panu profesorowi Grzegorzowi Karwaszowi za inspirujący wykład.

Tekst: Agata Słomińska, klasa IE, foto Aleksandra Koleśnik, klasa IE