HARMONOGRAM PRACY RADY PEDAGOGICZNEJ W SIERPNIU 2018

data

godz.

 

spotkanie/ zebranie

 

uczestniczący

23 sierpnia 2018

 

10.00

Spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor

przewodniczący zespołów przedmiotowych

 

24 sierpnia 2018

9.00

Spotkanie zespołów przedmiotowych:

- procesowe wspomaganie kompetencji uczenia się,

- zapoznanie się z zasadami oceny pracy nauczyciela,

- plan pracy zespołu w 2018/2019.

 

zespoły przedmiotowe

27 sierpnia 2018

9.00

 

Rada Pedagogiczna

wszyscy nauczyciele

 

RODO

 

Spotkania z fizyką w IX LO – Spektroskopia

W dniu 21.05.2018r. w naszej szkole odbył się wykład dotyczący spektroskopii prowadzony przez profesora UMK w Toruniu prof. Grzegorza Karwasza. Swoją prezentację rozpoczął od wyjaśnienia, czym jest spektroskopia i skąd pochodzi jej nazwa. Dowiedzieliśmy się m.in., że spectrum (z łac.) oznacza "widmo". Zobaczyliśmy różne eksperymenty związane z tematem. Doświadczenia były zarówno pouczające, jak i ciekawe. Widzieliśmy m.in. "różową piłeczkę", której barwa była w sumie połączeniem podstawowych kolorów: zielonego, czerwonego i niebieskiego. Gdy profesor rozpoczął kręcenie piłeczką można było doskonale zaobserwować poszczególne kolory. Mimo tak prostego ćwiczenia wprawił wszystkich w osłupienie, bez dwóch zdań zdobył nasze zainteresowanie.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy dzisiejszego wykładowcy. Swoją postawą zachęcił nas do poznawania "świata fizyki". Pan prof. Karwasz obdarował naszą szkołę publikacjami z zakresu fizyki. Uczniowie dostali egzemplarze "Toruńskiego Poręcznika do Fizyki" oraz okulary z siatką dyfrakcyjną. 
Profesor na sam koniec opowiedział nam o własnych badaniach. Odkrył skąd pszczoły wiedzą, które rośliny zostały już zapylone. Otóż widzą one w nadfiolecie! Zapylone emitują jasną poświatę, widoczną dla tych sprytnych owadów. Kto wie, może spotkaliśmy przyszłego laureata nagrody Nobla ?

Aleksandra Trocka, Weronika Bielecka, Violetta Barska, Agnieszka Kamińska kl

 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza