Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

Ks. Proboszcz dr Tomasz Biedrzycki zaprasza dzień wcześniej 21 czerwca o g.18
na mszę św. w parafii Matki Bolesnej w Gdyni Orłowie na zakończenie roku szkolnego
z błogosławieństwem uczniów na wakacje

RODO

Reprezentantka Dziewiątki w finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego!

W dniach 31.05-03.06.2018 wzięłam udział w finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego, czyli konkursu wiedzy o znaczkach, pocztówkach, historii i funkcji poczty. Zajęłam zaszczytne 4 miejsce na całą Polskę.

Dodatkowo co roku mamy do opanowania informacje o województwie/regionie, w którym odbywa się konkurs np. Turystyka przemysłowa Górnego Śląska.

Pierwszy etap finału polega na tym, że mamy do rozwiązania test a,b,c. I część obejmuje wiedzę tematyczną i filatelistyczną. Potem jest czas na prace z katalogiem (znaczków).
Do finału dostaje się po 5ciu uczestników z każdej grupy wiekowej, czyli na ponad 50 osób dostaje się tylko 15.

W ścisłym finale każdy z uczestników ma 45 sekund na odpowiedź na każde pytanie wyświetlające się na rzutniku. Ich zakres jest ogromny - praca z katalogiem, wiedza o regionie i filatelistyczna.

Czas wolny również spędzaliśmy ciekawie. Pierwszą wycieczką była podróż do Szybu Macieja (zejście do kopalni) Kolejnego dnia zwiedzaliśmy nieczynną kopalnię węgla kamiennego Guido. W dzień ścisłego finału natomiast zwiedzaliśmy stadion im. Ernesta Kohla, potocznie nazywany stadionem Górnika Zabrze (klub piłkarski). Cały wyjazd mi się naprawdę podobał. Był dobrze i ciekawie zorganizowany. Krótko mówiąc profit za swoją pasję, sama przyjemność. Można tylko zyskać. :)

Gloria Sawicka IE

Logo1