Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

Ks. Proboszcz dr Tomasz Biedrzycki zaprasza dzień wcześniej 21 czerwca o g.18
na mszę św. w parafii Matki Bolesnej w Gdyni Orłowie na zakończenie roku szkolnego
z błogosławieństwem uczniów na wakacje

IIa w Muzeum Kryminalistyki

8 czerwca klasa II a udała się do Muzeum Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć eksponaty związane z medycyną sądową, dokumentację kryminalistyczną głośnych spraw, zbiory z zakresu fotografii kryminalistycznej, przedmioty służące do popełniania czynów zabronionych oraz pochodzące z przestępstw, m.in. narzędzia włamań, przyrządy i sprzęt kryminalistyczny służący do ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscach zdarzeń oraz urządzenia do pomiaru prędkości, sfałszowane banknoty i monety polskie oraz zagraniczne, a nawet przedmioty zarekwirowane osadzonym w zakładach karnych i aresztach śledczych. W muzeum znajduje się również dział broni i amunicji, wyposażenie wojskowe, umundurowanie. Poznaliśmy również historię jednego z bardziej znanych przestępców związanych z Gdańskiem – „Skorpiona”.

(powyższe informacje zostały zaczerpnięte ze strony: https://ug.edu.pl/ug_poleca/ug_dla_trojmiasta/muzea/muzeum_kryminalistyki

Michał Lubiejewski, klasa II a

Opiekun – Maria Banasik