Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 22 czerwca o godz. 9.30 na dziedzińcu szkoły.

Ks. Proboszcz dr Tomasz Biedrzycki zaprasza dzień wcześniej 21 czerwca o g.18
na mszę św. w parafii Matki Bolesnej w Gdyni Orłowie na zakończenie roku szkolnego
z błogosławieństwem uczniów na wakacje

Zwiedzaliśmy Berlin I Poczdam

W dniach od 3 do 6 czerwca klasy 1F, 2B, 2C, 2D uczestniczyły w wycieczce do Berlina i Poczdamu.

Od samego rana rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Najpierw poznaliśmy okolice Dworca Centralnego w Berlinie i obejrzeliśmy siedzibę niemieckiego parlamentu, czyli Reichstag. Zobaczyliśmy Pomnik Żołnierzy Radzieckich, słynną Bramę Brandenburską, a także Pomnik Zamordowanych Żydów Europy, który został wybudowany na pamiątkę zagłady Żydów podczas II Wojny Światowej. Po obiedzie w tureckiej restauracji udaliśmy się na miejsce zakwaterowanie do hotelu niedaleko ulicy Kudamm, głównej ulicy zachodniego Berlina, po której mieliśmy okazję przejść się i spędzić czas wolny.

W drugim dniu kontynuowaliśmy zwiedzanie stolicy Niemiec; zobaczyliśmy kościół pamięci Cesarza Wilhelma, następnie przemieszczając się w kierunku wschodniego Berlina, odwiedziliśmy Wyspę Muzeów, pałac Charlottenburg i gotycką Katedrę Berlina, by pełen wrażeń dzień zakończyć zwiedzaniem Pergamonu, czyli muzeum słynnego ze zbiorów starożytnej architektury.

Po posiłku, tym razem w chińskiej restauracji, czas wolny spędziliśmy w Alexanderplatz, gdzie mogliśmy zrobić zakupy.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Poczdamu i tam zobaczyliśmy jedno z najciekawszych miejsc w mieście, a mianowicie rokokowy pałac i park Sanssouci - letnią rezydencję Króla Prus - Fryderyka II. Czas wolny spędziliśmy w centrum Poczdamu; powrót do Polski odbył się późnym popołudniem.

Karolina Dobrzycka IF

Logo1