Komunikat do uczniów i rodziców

25 i 26 kwietnia przewidziana akcja strajkowa nauczycieli

Wszelkie zmiany będziemy podawać na bieżąco na stronie internetowej naszej szkoły.

26 kwietnia o g. 10.00  odbędzie się rozdanie świadectw maturzystom
przez wychowawców
w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Prosimy o zwrot książek do biblioteki i kluczyków do szafek.

Wcześniej o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów
w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej
w Orłowie.

z poważaniem

Wiesława Krysztofowicz

dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

Informujemy, że Dzień Otwarty Szkoły

zaplanowany na 26 kwietnia 2019 r. nie odbędzie się

W dniach 10-13 czerwca uczniowie klas I C oraz I E uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Mieli okazję zwiedzić galerię malarstwa Zdzisława Beksińskiego

mieszczącą się w Nowohuckim Centrum Kultury. Z uwagą przyglądali się wielowymiarowym, postapokaliptycznym, przyprawiającym o niepokój obrazom artysty i z zainteresowaniem je analizowali. Mieli okazję zwiedzić Stare Miasto, czyli składające się na nie Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Bramę Floriańską, Barbakan. Odwiedzili także Kościół Franciszkanów, Fabrykę Oskara Shindlera oraz Żydowski Kazimierz - Synagogę Remuh z cmentarzem. Uczestniczyli w wyprawie na wzgórze wawelskie, przeszli podziemiami Smoczej Jamy i przespacerowali się po Trakcie Królewskim. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zostali oprowadzeni po Muzeum Sztuki Japońskiej "Manggha" i brali udział w warsztatach kaligrafii. Na koniec mieli okazję odwiedzić Cmentarz Rakowicki, gdzie znajdują się groby tak wybitnych osobistości jak Wisława Szymborska, Marek Grechuta oraz Jan Matejko. Wycieczka obfitowała w wiele emocji i zaowocowała uśmiechami na twarzach uczestników. Na pewno zostanie przez nich miło zapamiętana.

Dagmara Marciniak klas 1e