Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej.

Wiesława Krysztofowicz

Byliśmy na wycieczce w Krakowie

W dniach 10-13 czerwca uczniowie klas I C oraz I E uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Mieli okazję zwiedzić galerię malarstwa Zdzisława Beksińskiego mieszczącą się w Nowohuckim Centrum Kultury. Z uwagą przyglądali się wielowymiarowym, postapokaliptycznym, przyprawiającym o niepokój obrazom artysty i z zainteresowaniem je analizowali. Mieli okazję zwiedzić Stare Miasto, czyli składające się na nie Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Bramę Floriańską, Barbakan. Odwiedzili także Kościół Franciszkanów, Fabrykę Oskara Shindlera oraz Żydowski Kazimierz - Synagogę Remuh z cmentarzem. Uczestniczyli w wyprawie na wzgórze wawelskie, przeszli podziemiami Smoczej Jamy i przespacerowali się po Trakcie Królewskim. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zostali oprowadzeni po Muzeum Sztuki Japońskiej "Manggha" i brali udział w warsztatach kaligrafii. Na koniec mieli okazję odwiedzić Cmentarz Rakowicki, gdzie znajdują się groby tak wybitnych osobistości jak Wisława Szymborska, Marek Grechuta oraz Jan Matejko. Wycieczka obfitowała w wiele emocji i zaowocowała uśmiechami na twarzach uczestników. Na pewno zostanie przez nich miło zapamiętana.

Dagmara Marciniak klas 1e

Logo1