INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 5 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 29 listopada 2020 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

6.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W dniach 10-13 czerwca uczniowie klas I C oraz I E uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Mieli okazję zwiedzić galerię malarstwa Zdzisława Beksińskiego

mieszczącą się w Nowohuckim Centrum Kultury. Z uwagą przyglądali się wielowymiarowym, postapokaliptycznym, przyprawiającym o niepokój obrazom artysty i z zainteresowaniem je analizowali. Mieli okazję zwiedzić Stare Miasto, czyli składające się na nie Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Bramę Floriańską, Barbakan. Odwiedzili także Kościół Franciszkanów, Fabrykę Oskara Shindlera oraz Żydowski Kazimierz - Synagogę Remuh z cmentarzem. Uczestniczyli w wyprawie na wzgórze wawelskie, przeszli podziemiami Smoczej Jamy i przespacerowali się po Trakcie Królewskim. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zostali oprowadzeni po Muzeum Sztuki Japońskiej "Manggha" i brali udział w warsztatach kaligrafii. Na koniec mieli okazję odwiedzić Cmentarz Rakowicki, gdzie znajdują się groby tak wybitnych osobistości jak Wisława Szymborska, Marek Grechuta oraz Jan Matejko. Wycieczka obfitowała w wiele emocji i zaowocowała uśmiechami na twarzach uczestników. Na pewno zostanie przez nich miło zapamiętana.

Dagmara Marciniak klas 1e