Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. 

Dyrektor 
Wiesława Krysztofowicz

RODO

 

Rzeczpospolita wielokulturowa

20 czerwca uczniowie klas drugich pod opieką p. Arkadiusza Ordyńca i Pani dyrektor Wandy Łęszczak wzięli udział w wyjściu do meczetu mieszczącego się w Gdańsku Przymorzu przy ulicy Abrahama. Pod bramą meczetu p. Ordyniec zamienił kilka słów z kobietą mającą pełnić rolę przewodniczki, po czym ta otworzyła bramę i wszyscy weszli na teren świątyni. W przedsionku, przed wejściem do właściwego miejsca modlitwy, jak nakazują obyczaje muzułmanów, wszyscy zdjęli buty. Na początku przewodniczka przedstawiła się
i powiedziała kilka zdań o sobie, m.in. że jej mąż jest Tatarem, a ona katoliczką, oraz że odmienność wyznań nie przeszkadza im we wspólnym życiu. Potem nadszedł czas na opowiedzenie o świątyni oraz islamie tatarskim w Polsce. Następnie można było zadać kilka pytań. Na zakończenie uczniowie zostali oprowadzeni po żeńskiej części meczetu mieszczącej się na wyższym piętrze.

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Caritas

ZajeciaPoz

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip