Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 rodzice uczniów klas I, II i III ubezpieczają swoje dzieci we własnym zakresie w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej.

Wiesława Krysztofowicz

Błękitna szkoła

W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy 2G uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach Błękitnej Szkoły w nadmorskim Parku Krajobrazowym we Władysławowie.

Udało nam się poznać tajemnice prehistorycznej przyrody Polski, zaktualizować wiedzę na temat Morza Bałtyckiego. Podczas zajęć w fokarium helskim poznaliśmy bałtyckiego walenia i sposoby jego ochrony, wykonaliśmy anatomię śledzia w celu odszukania otolitów, wysłuchaliśmy wykładu na temat eutrofizacji Bałtyku i obejrzeliśmy trening medyczny fok.

W Chłapowie odwiedziliśmy bursztynnika pana Mariana Zawadzkiego, który w interesujący i zabawny sposób zdradzał nam tajemnice bursztynu. Na zamku w Krokowej spotkaliśmy „żywą historię” tego miejsca – porozmawiał z nami o swojej rodzinie hrabia Urlich von Krockow. Objechaliśmy ziemię pucką zwiedzając Rozewie, Mechowo, Krokową, Jastrzębią Górę. We Władysławowie zwiedziliśmy Muzeum Motyli, Muzeum Iluzji i Hallerówkę.
Opiekunkami wycieczki były pani Agnieszka Brudnicka i Małgorzata Turyn.

Logo1

proj edu luneta 4