W terminie 20 - 23 listopada 2018 r.

odbędzie się Próbna Matura z Operonem

Więcej informacji w zakładce: DLA UCZNIA / MATURA PRÓBNA

Uczniowie IX Liceum wzięli udział w 79 rocznicy wysiedlenia ludności polskiej z Gdyni

W dniu 16 października poczet sztandarowy, uczniowie i dyrektor Wiesława Krysztofowicz wzięli udział w uroczystości 79. rocznicy wysiedlenia ludności polskiej z Gdyni przez okupanta niemieckiego.

Wśród uczestników uroczystości byli członkowie Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych, posłowie na sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie gdyńskich szkół, przedstawiciele Marynarki Wojennej i służb mundurowych, harcerze i wszyscy, którym temat wysiedleń jest szczególnie bliski.
Uroczystość rozpoczęła się pod pamiątkową tablicą na dworcu PKP.
Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik Gdynian Wysiedlonych. Pod pomnikiem zostały zapalone znicze, złożone kwiaty, a także wręczone odznaczenia i dyplomy członkom Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych.