W terminie 20 - 23 listopada 2018 r.

odbędzie się Próbna Matura z Operonem

Więcej informacji w zakładce: DLA UCZNIA / MATURA PRÓBNA

100 osób na 100 km - Dziewiątka rozpoczęła obchody 100 - lecia niepodległości

Szkoła nasza nosząca imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, w taki sposób uczciła pamięć tego historycznego wydarzenia i uhonorowała tych, którzy wywalczyli wolność dla Polski i Polaków. 10 sztafet 10 osobowych przebiegło po 1 km,  co dało dystans 100 km.
Pomimo zapowiadającej się początkowo niesprzyjającej aury, tuż przed biegiem zaświeciło słońce i piękna pogoda towarzyszyła nam przez całą imprezę, potęgując radość i wspaniałą atmosferę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a szkoły puchar za uczestnictwo.

Pierwsza na metę wbiegła sztafeta klasy I D wygrywając sportową rywalizację, ale zwycięzcami byli wszyscy startujący w tym biegu. Zmagania biegających po niełatwej trasie wspomagali licznie zgromadzeni kibice, którzy dopingując swoje koleżanki, kolegów oraz grono pedagogiczne, tworzyli piękną oprawę w biało - czerwonych barwach. Przez cały czas trwania biegu na każdego czekał bufet z wodą, gorącą herbatą i kawą oraz słodki poczęstunek.
Wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację i przebieg tej imprezy serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że wyniesione wrażenia i związane z nią emocje były pozytywne iradosne.

tekst: Dorota Szatrowska; zdjęcia Kajetan Kołodziejski