W terminie 20 - 23 listopada 2018 r.

odbędzie się Próbna Matura z Operonem

Więcej informacji w zakładce: DLA UCZNIA / MATURA PRÓBNA

InnovaBio Pomorze PPNT

29 października w ramach tegorocznej edycji InnovaBio Pomorze, w Bio Laboratorium PPNT uczniowie klasy 1biol - chem  uczestniczyli w wykładzie „Dieta a nowotwory”. Co to są związki chemoprewencyjne? Jakie znaczenie mają: witamina C, E oraz polifonole w walce z rakiem? Czy znamy kancerogeny zawarte w naszej diecie?  Na te i na wiele innych pytań odpowiedziała pani dr Anna Woziwodzka z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUM-ed.

Po wykładzie zwiedziliśmy wystawę prezentującą kolejny etap projektu myHand, mającego na celu rozwinięcie systemu drukowania 3D protez parametrycznych. Pierwsza odsłona projektu myHand miała miejsce podczas Gdynia Design Days 2018. Po wystawie oprowadziła nas pani Monika Brauntsch - Członkini Fundacji The Spirit of Poland, promującej polskie wzornictwo na forum międzynarodowym (wystawy prezentowane m.in. na Tokyo Designers Week w Japonii, Muzeum Narodowym w Bazylei, w MAM Rio de Janeiro). Współzałożycielka WILKA Otwartego Klastera Designu.

Małgorzata Turyn