Szkolny konkurs historyczny "Polskie drogi do Niepodległości"

W środę 5 listopada w naszym liceum z okazji 100-lecia Niepodległości odbył się  szkolny konkurs historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości”. Jego głównym celem była popularyzacja wśród naszych uczniów wiedzy o najnowszej historii Polski.

Wcześniej przeprowadzone eliminacje wyłoniły 5 uczniów, którzy rywalizowali o miano najlepszego. Nad całością czuwało jury pod przewodnictwem nauczyciela historii p. Pawła Walaszka. Obok niego zasiadła wiceprzewodnicząca samorządu szkolnego Sara Zielińska z klasy II F, opiekun samorządu p. Dorota Twarowska i p. dyrektor Wiesława Krysztofowicz.

Wynik po zaciętej, półtoragodzinnej walce, w której uczestnicy pochwalili się dużym zasobem wiedzy historycznej był następujący:

I miejsce Krystian Kaźmierczak z klasy III A

II miejsce Kajetan Kołodziejski z klasy I E

III miejsce Jakub Piotrowski z klasy III A

IV miejsce Maciej Dobrowolski z klasy I D

V miejsce Kacper Partyka z klasy I F

Wszyscy zostali uhonorowani dyplomami, nagrodami książkowymi i okolicznościowymi pucharami. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, zostaną wręczone na uroczystej akademii w piątek 09 listopada.

Leszek Sobieraj