Szanowni Kandydaci!!!

 

Od dnia 26 czerwca do dnia 10 lipca składanie kopii świadectw w godzinach 10.00-15.00

(zgodnie z terminem systemu Nabór Pomorze).

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie obowiązujących procedur bezpieczeństwa związanych z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

 

Projekt ma na celu zapoznanie szerokiego kręgu odbiorców (osób młodych, dorosłych i starszych; uczniów, artystów, nauczycieli i specjalistów; Polaków i Norwegów) z kulturowym dziedzictwem Szekspira (jego obecnością w filmie, sztuce, literaturze) oraz wykorzystanie tej tematyki do poznawania swojej własnej historii. Uczestnicy pochodzić będą z całego województwa pomorskiego. Sam projekt toczyć się będzie w Gdańsku, Oslo i Bergen od 1 V 2013 do 31 XII 2014.

OCZAROWANI TEATREM, FILMEM, TAŃCEM, FOTOGRAFIĄ...

Sztuką przez wieeelkieee S.... !

 

IX Liceum Ogólnokształcące, jako jedyne gdyńskie liceum, bierze udział w przeglądzie spektakli oraz filmów, który odbędzie się w dniach 12-14 marca 2014 r., w Sali Koncertowej Portu Gdynia. Film pt. "Maska przeszłości", przygotowany przez młodzież (Maciej Buszman, Damian Szulc, Paulina Orwat, Adam Raczyński, Kacper Skobyłko, Piotr Gronek) oraz nauczycielkę języka angielskiego, podstaw przedsiębiorczości, opiekuna samorządu uczniowskiego (zafascynowaną twórczością Wiliama Shakespear'a) P. Dorotę Twarowską, w ramach projektu "Szeksploracje Kultury". Jest to już drugie przedsięwzięcie, w którym młodzież bierze udział organizowane przez Gdański Teatr Szekspirowski. W październiku ubiegłego roku młodzież pod opieką P. Danuty Paszak (nauczycielki języka angielskiego), dała upust swoim artystycznym poszukiwaniom w "Kontrowersjach".

Głównym celem projektu KONTRO/WERSJE jest próba przybliżenia osobom młodym (uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) tematyki i technik realizacji współczesnych sztuk teatralnych oraz z teatrem powiązanych.
Dzisiejsza sztuka coraz częściej jest kontrowersyjna. Chcemy, aby teatr i film nowoczesny przestał wydawać się uczniom obcy i niezrozumiały. Pokażemy, że istnieją też inne – nietradycyjne – „wersje” sztuki i wspólnie popracujemy nad ich zrozumieniem! W tym celu planujemy przyjazdy do szkół z naszymi ekspertami, wakacyjne plenery teatralne oraz przegląd teatralny i filmowy!

Zachęcamy Państwa do szerszego zapoznania sie z Teatrem Szekspirowskim: http://www.teatrszekspirowski.pl/ , https://pl-pl.facebook.com/gdansk.shakespeare.theatre .

 

 

 

 

 TU ZNAJDZIESZ PRZYJACIÓŁ I BĘDZIESZ SIĘ DOBRZE BAWIĆ ! ROZWINIESZ SWÓJ TALENT AKTORSKI I WOKALNY. ZINTEGRUJESZ SIĘ Z UCZNIAMI Z RÓŻNYCH KLAS.

Uczestnicy koła przygotowują programy artystyczne na różnego rodzaju uroczystości szkolne, a także biorą udział w konkursach recytatorskich, teatralnych i wokalnych.

W bieżącym roku szkolnym uczestnicy koła zaprezentowali programy artystyczne:
Montaż słowno-muzyczny „W hołdzie zesłańcom Sybiru" - na uroczystości miejskiej z okazji Dnia Sybiraka.
Z okazji 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Listopadowe skojarzenia".

Uczestnicy koła brali udział w następujących konkursach:
III Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji o Wolności pt. „Etiuda o wolności"
w kategorii poezja – Małgorzata Paprocka IA – II miejsce
w kategorii piosenka – Karolina Mazur IIA – I miejsce
XIV Gdyński Przegląd Jasełek – I miejsce, nagroda indywidualna – Piotr Kamyszek IIIA
Konkurs pt. „Jasełkowy zawrót głowy" – I miejsce,
59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje rejonowe – Martyna Kondrat IIA – I miejsce, Karolina Mazur – IIA – wyróżnienie, Wojciech Pełczyński – IIE – wyróżnienie.

Współpraca ze środowiskiem.
Związkiem Sybiraków, współorganizowanie XIV Gdyńskiego Przeglądu Jasełek - współpraca z Urzędem Miasta Gdyni, Gimnazjum nr 11 w Gdyni i Szkołą Podstawową nr 33 w Gdyni.

Opiekunka Koła Jolanta Moszczyńska