ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

We wtorek 5 lutego w SP nr 12 w Gdyni odbyły się pływackie mistrzostwa gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie odnieśli kilka sukcesów indywidualnych i bardzo dobrze zaprezentowali się w sztafetach. Po raz trzeci z rzędu mistrzem Gdyni został Mikołaj Misztal z klasy 3 B, który pewnie zwyciężył na 50 m stylem dowolnym!

Klaudia Mroziak z kl. 1 B zajęła 2 miejsce w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. Tuż za podium na 4 pozycji swoje starty ukończyli- Aleksandra Konkel kl. 2 G, Kaja Tanaś kl. 1 B, Mateusz Skemski kl. 1 D i Piotr Zwierski kl. 1 G. Ponadto na 5 miejscu sklasyfikowano Paulinę Jaskułę kl. 2 E, Maję Grabowską kl. 2 E, Kingę Orzoł kl. 1 F, Malwinę Majek kl. 1 D i Wojtka Zaleskiego z kl. 1 B.
W wyścigach sztafet doskonale zaprezentowały się nasze dziewczęta, które zajęły 2.miejsce w wyścigu 4 x 50 m stylem dowolnym! W tej samej konkrencji drużyna chłopców dopłynęła na 4 pozycji.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich pływaków, którzy doskonale zaprezentowali się w mistrzostwach.
opiekun Marcin Góralski

pywminiat