29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

 

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

20 marca w VI LO w Gdyni odbyło się uroczyste zakończenie międzyszkolnego projektu, stanowiącego uczniowski udział w obchodach 89 rocznicy nadania naszemu miastu praw miejskich.Organizowany od 10 lat przez VILO VLO i Zespół Szkół Mechanicznych ewoluował, wzbogacany co roku w nowe kategorie, których w tym roku było aż dziewięć. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czterech z nich i w każdej odnieśli sukcesy.

 

W kategorii „Mowa na cześć Gdyni” Magdalena Rusin z klasy III B zajęła I miejsce;
w kategorii „Wiedza o Gdyni” II miejsce zajęli Piotr Weissgerber z kl. I B i Mateusz Kolera z kl. IIB;

w kategorii prozatorskiej (własna baśń o Gdyni) Agnieszka Trocha z kl. IA zajęła III miejsce,

a Patryk Szymanowski z kl. II D otrzymał wyróżnienie;

w konkursie fotograficznym wyróżnione zostały Marta Boniecka i Anna Karpińska z kl. ID.

Podczas uroczystości, która zgromadziła nagrodzonych uczniów, opiekujących się nimi nauczycieli i dyrektorów szkół, zostały przedstawione wyróżnione filmy o Gdyni, zaprezentowali się recytatorzy, oratorzy i wykonawcy poezji śpiewanej. Uczestnicy konkursów odebrali cenne nagrody rzeczowe, albumy, pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele – podziękowania.