20 listopada w środę o godzinie 17.30 odbędą się 
zebrania z rodzicami uczennic i uczniów klas I - III, na których zostaną podane propozycje ocen za I semestr,
a także  indywidualne  konsultacje z nauczycielami.

 

Zebranie Rady Rodziców - g. 18.30 w auli

 

20 marca w VI LO w Gdyni odbyło się uroczyste zakończenie międzyszkolnego projektu, stanowiącego uczniowski udział w obchodach 89 rocznicy nadania naszemu miastu praw miejskich.Organizowany od 10 lat przez VILO VLO i Zespół Szkół Mechanicznych ewoluował, wzbogacany co roku w nowe kategorie, których w tym roku było aż dziewięć. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czterech z nich i w każdej odnieśli sukcesy.

 

W kategorii „Mowa na cześć Gdyni” Magdalena Rusin z klasy III B zajęła I miejsce;
w kategorii „Wiedza o Gdyni” II miejsce zajęli Piotr Weissgerber z kl. I B i Mateusz Kolera z kl. IIB;

w kategorii prozatorskiej (własna baśń o Gdyni) Agnieszka Trocha z kl. IA zajęła III miejsce,

a Patryk Szymanowski z kl. II D otrzymał wyróżnienie;

w konkursie fotograficznym wyróżnione zostały Marta Boniecka i Anna Karpińska z kl. ID.

Podczas uroczystości, która zgromadziła nagrodzonych uczniów, opiekujących się nimi nauczycieli i dyrektorów szkół, zostały przedstawione wyróżnione filmy o Gdyni, zaprezentowali się recytatorzy, oratorzy i wykonawcy poezji śpiewanej. Uczestnicy konkursów odebrali cenne nagrody rzeczowe, albumy, pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele – podziękowania.