29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

W minioną środę zakończyły się Mistrzostwa Gdyni Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. Nasza reprezentacja rozpoczęła rywalizacje od meczów w grupie eliminacyjnej. Po remisie 8:8 z II LO i wygranej 19:4 z drużyną V LO, nasi chłopcy awansowali z pierwszego miejsca do finałowej czwórki. W meczu półfinałowym doszło do bardzo zaciętego emocjonującego starcia z I LO. Wynik często oscylował wokół remisu, do samego końca obie drużyny mogły wygrać, ...

ale ostatecznie Dziewiątka przegrała minimalnie14:15 z, jak się później okazało, najlepszą drużyną rozgrywek. W tzw. małym finale reprezentacja naszej szkoły nie pozostawiła złudzeń, komu się należy  brązowy medal, wygrywając z I ALO 13:6.

Trzecią drużynę mistrzostw tworzyli uczniowie: Maciej Bielas IIa, Przemysław Nowicki IIc, Mateusz Śliwicki IIC, Paweł Małecki IIC, Łukasz Koriat IIc, Dawid Bużan IId, Michał Andrzejewski IIIc, Mateusz Borko IIIc, Paweł Niewęgłowski IIIc, Paweł Szajda IIIc, Mateusz Czekaj IIId,, Paweł Biliński IIIe. Serdeczne gratulacje dla naszych ambitnych chłopców i podziękowania za zaangażowanie, determinację i godną naśladowania sportową postawę.

Marcin Góralski