29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

 

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

W dniu 26 maja 2015 r. odbył się finał województwa pomorskiego młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce. Tym razem miejscem rywalizacji był stadion w Pucku, gdzie sześcioro naszych uczniów wyłonionych w miejskich eliminacjach reprezentowało powiat Gdynia w trzech konkurencjach biegowych i dwóch technicznych.

 Największy sukces odniosła uczennica klasy ID Julia Okuń, która wygrała konkurencję skoku w dal i tym samym zdobyła Mistrzostwo województwa pomorskiego. Julia ponadto wystąpiła w finale biegu na 100 metrów zajmując bardzo wysokie V miejsce.

 

Sztafeta IX LO, rywalizująca w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów w składzie Patrycja Paszkowska klasa II B, Julia Szymankiewicz- I D, Weronika Kowalik- I D i wspomniana wcześniej Julia Okuń- ID, bardzo dzielnie walcząc na każdej zmianie, zajęła VII miejsce.

Uczeń klasy II A- Maciej Bielas w konkurencji rzutu oszczepem, zakończył współzawodnictwo na wysokim VI miejscu. W biegu na 1500 metrów miejsce w drugiej dziesiątce zajął Jakub Urban z klasy II B.

Serdeczne gratulacje i podziękowania zarówno dla złotej medalistki, jaki i dla całej naszej drużyny, za uzyskanie bardzo dobrych wyników sportowych w licznie obsadzonych konkurencjach oraz świetne reprezentowanie szkoły i powiatu gdyńskiego.

Marcin Góralski