29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

Kliknij w link, a zobaczysz film "Miejsce" - dokument o IX LO w reżyserii Macieja Buszmana i Wojciecha Kullinga

Premiera filmu dokumentalnego "MIEJSCE"odbyła się w sobotę 20 czerwca 2015r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Przedmowę przed projekcją wygłosił Profesor Uniwersytetu Gdańskiego doktor hab. Krzysztof Kornacki z Wydziału Filmoznawstwa.
Dokument MIEJSCE, to nie tylko film o IX Liceum, ale w szerszym rozumieniu, o szkolnictwie, także o pragnieniach, marzeniach ludzi, ich wątpliwościach i obawach, o rocznikach, które przychodzą i odchodzą. Film ten został zrealizowany przez tandem uczeń-nauczyciel i powstał dzięki zaangażowaniu i pomocy uczniów i absolwentów "Dziewiątki".

W trakcie realizacji wykorzystano kilka obiektywów (w tym kamerę na dronie oraz stare radzieckie obiektywy analogowe z lat 80-tych). Muzykę do filmu napisali i wykonali uczniowie i absolwenci "Dziewiątki".
Obraz inspirowany jest dokumentami Krzysztofa Kieślowskiego oraz filmami amerykańskiego operatora i dokumentalisty Rona Fricke ("Baraka", "Samsara")