W dniu 14 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 7 w Gdyni odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gdyńskich Szkół Ponagimnazjalnych w pływaniu. IX Liceum reprezentowała czwórka uczniów: Bartosz Ogórek z klasy III D, Mateusz Nowy z klasy I B, Rafał Lenckowski i Kacper Polkowski z klasy I C.

Nasi pływacy potwierdzili swoje wysokie umiejętności, zajmując bardzo dobre miejsca w rywalizacji  z rówieśnikami z pozostałych gdyńskich szkół średnich. Kolejny raz klasą samą dla siebie okazał się Bartosz Ogórek, który zwyciężył ze znaczną przewagą...

w obu najliczniej obsadzonych konkurencjach- 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Rewelacyjnie popłynął również Mateusz Nowy, który znalazł się na podium także w dwóch konkurencjach- drugie miejsce na 100 m stylem zmiennym i trzecie miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Rafał Lenckowski- szósty w konkurecjach 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym oraz Kacper Polkowski- siódmy na 50 m stylem klasycznym i jedenasty na 50 m stylem dowolnym.

Start reprezentacji IX LO potwierdził nieprzerwaną, znaczącą pozycję w sportowej rywalizacji szkół gdyńskich, a indywidualne osiągnięcia wymienionych uczniów dostarczyły mnóstwa pozytywnych emocji i powodów do dumy. Serdeczne gratulacje!      

Marcin Góralski