Uczeń klasy II b Piotr Weissgerber trenuje tradycyjną sztukę walki taekwondo i odnosi w tej dziedzinie  znaczące sukcesy. 

21 maja w Kłobucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo, w których wzięło udział 120 zawodników z całej Polski. Z dumą informujemy, że nasz uczeń zajął pierwsze miejsce/złoty medal i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski w konkurencji indywidualnych walk juniorów do 75kg. oraz drugie miejsce/srebrny medal  w konkurencji technik specjalnych.    

Wcześniej uczestniczył także w Mistrzostwach Europy, które odbyły się na przełomie kwietnia i maja w Tempere w Finlandii.

Reprezentacja Polski po raz 24 z rzędu zajęła 1 miejsce w klasyf kacji medalowej, odbiegając od reszty państw na odległość iście kosmiczną, bowim zdobyła 21 złotych medali, a Rumunia jako drugi zespół "tylko" 8 złotych krążków. Piotr spisał się, nomen omen, na medal- pomógł w zdobyciu 4 medali w konkurencjach drużynowych. Były to 2 złote ( w drużynowych ukladach i testach sily) 1 srebrny (w drużynowych technikach specjalnych ) i 1 brązowy ( w drużynowch walkach). W indywidualnych konkurencjach tez wypadł świetnie zdobywając w testach siły 5 miejsce. Jesteśmy pod wrażeniem i serdecznie gratulujemy.