29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

Na terenie Akademii Marynarki Wojennej w sobotę 22 kwietnia sześcioosobowa reprezentacja IX LO wzięła udział w eliminacjach rejonowych – Szkół Ponadgimnazjalnych w Pierwszej Pomocy PCK. Szkołę reprezentowali; Adam Christow z klasy III G, Klaudia Czajkowska z klasy II F, Jacek Banaś z klasy II F, Dominika Gllowala z klasy III G, Ewa Dąbrowska z klasy II F, Karolina Jankowska z klasy I D.

Zawody trwały około trzech godzin, w czasie ich trwania uczestnicy na poszczególnych stanowiskach musieli wykazać się konkretnymi umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy. W tym czasie ich czynności były weryfikowane przez przedstawicieli policji, straży pożarnej, straży miejskiej, specjalistów PCK i instruktorów pierwszej pomocy PKC. Ostatecznie reprezentacja IX LO zajęła bardzo dobre II miejsce, prezentując wysoki stopień umiejętności.
Leszek Sobieraj