29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

18 maja w PPNT odbyły się finały II edycji projektu Apps For Good organizowanego przez Thomson Reuters Gdynia. IX LO reprezentował Paweł Uszacki i jego aplikacja „Under the Eyelids”. Publiczność zgromadzona w PPNT nie miała wątpliwości - ogromną większością głosów aplikacja zdobyła Nagrodę Publiczności.

Obecni na sali eksperci z Thomson Reuters, przede wszystkim Bob Schukai, Global Head of Design, byli pod dużym wrażeniem tego, co stworzył Paweł. „Under the Eyelids” to gra logiczna, której bohaterem jest mały chłopczyk. Niesamowita czarno-biała grafika, klimatyczna ścieżka dźwiękowa i przede wszystkim poruszająca historia to elementy, które sprawiają, że „Under the Eyelids” to aplikacja, która z pewnością będzie unikatowym produktem na rynku gier mobilnych. Paweł – gratulacje!

Anna Krause, Mirosław Wójtowicz, Dorota Twarowska