Bardzo udany występ zanotowali w Mistrzostwach Gdyni Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej reprezentanci naszej szkoły. W trwającym od 20 do 27 października turnieju wywalczyli oni trzecie miejsce. Droga do tego sukcesu była jednak długa i bardzo trudna.
 
 
 
W pierwszym meczu przegraliśmy z obrońcami tytułu mistrzowskiego reprezentacją VII LO 2:6. W kolejnych jednak meczach już tylko wygrywaliśmy.I tak kolejno pokonaliśmy: VI LO 5:2, Zesp. Szk. Administracyjno       -Ekonomicznych 3:2, Zesp. Szk. Hotelarsko-Gastronomicznych 3:1, CKZiU  (dawn. Zesp. Szk. Mechanicznych) 1:0 oraz Zespół Szkół Chłodniczych 3:1. Te zwycięstwa doprowadziły nas do półfinału, w którym bardzo pechowo przegraliśmy z reprezentacją I ALO 0:1, tracąc bramkę na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem.
W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z zespołem CKZiU i znowu wygraliśmy, tym razem 3:1. 
Reprezentacja IX LO grała w następującym składzie:
Bramkarze: - Tomasz Federczyk kl. III F,  Mateusz Michniewicz kl. I A, Tymoteusz Maciejewski kl. III D
Zawodnicy z pola:  - Paweł Szejko I D  (8 bramek w turnieju)
                                - Mateusz Piwowarski  I D (5 bramek)
                                - Jakub Dobrowolski I D (4 bramki)
                                - Patryk Radziwilski I D
                                - Paweł Lekowski I D
                                - Jakub Wasilewski I A
                                - Krzysztof Grzonkowski III C (3 bramki)
                                - Paweł Hebda III C
                                - Bartosz Bujak I D
                                     - Oskar Mach III F
                                - Maciej Przyborowski III D
                                - Rafał Witczak III D
 Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy wielkiego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.