ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.       Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

Bardzo udany występ zanotowali w Mistrzostwach Gdyni Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej reprezentanci naszej szkoły. W trwającym od 20 do 27 października turnieju wywalczyli oni trzecie miejsce. Droga do tego sukcesu była jednak długa i bardzo trudna.
 
 
 
W pierwszym meczu przegraliśmy z obrońcami tytułu mistrzowskiego reprezentacją VII LO 2:6. W kolejnych jednak meczach już tylko wygrywaliśmy.I tak kolejno pokonaliśmy: VI LO 5:2, Zesp. Szk. Administracyjno       -Ekonomicznych 3:2, Zesp. Szk. Hotelarsko-Gastronomicznych 3:1, CKZiU  (dawn. Zesp. Szk. Mechanicznych) 1:0 oraz Zespół Szkół Chłodniczych 3:1. Te zwycięstwa doprowadziły nas do półfinału, w którym bardzo pechowo przegraliśmy z reprezentacją I ALO 0:1, tracąc bramkę na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem.
W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z zespołem CKZiU i znowu wygraliśmy, tym razem 3:1. 
Reprezentacja IX LO grała w następującym składzie:
Bramkarze: - Tomasz Federczyk kl. III F,  Mateusz Michniewicz kl. I A, Tymoteusz Maciejewski kl. III D
Zawodnicy z pola:  - Paweł Szejko I D  (8 bramek w turnieju)
                                - Mateusz Piwowarski  I D (5 bramek)
                                - Jakub Dobrowolski I D (4 bramki)
                                - Patryk Radziwilski I D
                                - Paweł Lekowski I D
                                - Jakub Wasilewski I A
                                - Krzysztof Grzonkowski III C (3 bramki)
                                - Paweł Hebda III C
                                - Bartosz Bujak I D
                                     - Oskar Mach III F
                                - Maciej Przyborowski III D
                                - Rafał Witczak III D
 Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy wielkiego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.