29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

 

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

08 listopada 2017r. w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni rozpoczęły się pierwsze w historii Gdyni Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt. W fazie grupowej nasze reprezentantki pewnie i zdecydowanie pokonały rywalki z  ALO 4:1 oraz ZSAE 4:1 i z pierwszego miejsca awansowały do finału. Ten odbył się 10 listopada i zagrały w nim drużyny III LO, VI LO, IX LO oraz ALO. W pierwszym meczu "Dziewiątka" uległa reprezentacji VI LO 4:1. W kolejnym spotkaniu z zespołem ALO rozegrał się prawdziwy horror.

 

Przez znaczną większość meczu nasze zawodniczki wygrywały 2:0, by w końcu w przedostatniej minucie ALO doprowadziło do remisu.  Jedna minuta wystarczyła Paulinie Lewandowskiej, aby wyprowadzić naszą drużynę z opresji i strzelić dwie bramki (4:2). No cóż Paulina ..... nazwisko zobowiązuje :) W ostatnim pojedynku dziewczęta starły się z drużyną III LO. Moment zmęczenia fizycznego oraz rozprężenia psychicznego po uprzednim meczu szybko wykorzystały rywalki wychodząc na prowadzenie. Pomimo bardzo dużych chęci, nasze atakujące nie były wstanie zdobyć zaciekle bronionej bramki "Trójki". Ten mecz należał również do Pauliny Lewandowskiej, która dosłownie w ostatnich sekundach zdobyła bramkę na wagę remisu 2:2 oraz wicemistrzostwa Gdyni. Teraz przed dziewczynami baraże o wejście do Półfinału Wojewódzkiego. Cała drużyna spisała się na medal, ale z tego miejsca chciałabym wyróżnić bramkarkę  Paulinę Makurat , która doskonale poradziła sobie w tej roli!
A oto srebrne medalistki: Zosia Klemensowska 1b, Sandra Runowicz 1d, Weonika Szatanik 1e, Paulina Makurat 1e, Sara Zielińska 1f, Paulina Lewandowska 2c, Wiktoria Birsan 2c, Sandra Staniszewska 2d, Roksana Dawidowska, Agata Kolatowska 3a, Maja Jahnz 3g.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wielkie emocje!
Katarzyna Szeleźniak-Białkowska