INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Dzień 15.03 dla uczennic klasy I E - Ani Maze i Dagmary Marciniak - obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Czekał je twardy orzech do zgryzienia, (choć może nie dosłownie - stojąc na scenie, lepiej skupić się na mówieniu, niż na jedzeniu).   Wzięły one udział w rejonowych eliminacjach do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, odbywających się w Centrum Kultury w Gdyni.
Do przesłuchania przystąpili uczestnicy w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Ich zadaniem było zaprezentowanie dwóch utworów o tematyce niepodległościowej - wiersza oraz fragmentu prozy. Wydarzeniu towarzyszyły niesamowite emocje, odbijające się na twarzach zawodników. Nawiasem mówiąc, to było jedno z najważniejszych kryteriów oceny jury - przedstawienie wybranych przez siebie utworów nie tylko za pomocą słów, ale i serca. Atmosfera, jaką można było odczuć podczas przesłuchania, zawierała w sobie nutę magii. Aktorzy są bowiem w stanie przenieść widzą do zupełnie innego świata, który istnieje jedynie w jego głowie i obrębie sceny. Nasze uczennice tego właśnie dzisiaj dokonały, a wykonanie Dagmary zostało szczególnie docenione przez komisję. Uczennica, nagrodzona zaszczytnym pierwszym miejscem, będzie reprezentować naszą szkołę na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu br. w Teatrze Gdynia Główna.
tekst: Dagmara Marciniak; zdjęcia: pani Agnieszka Mestek-Giedrys