W czwartek 15 marca do naszej szkoły przybyli uczniowie z województwa pomorskiego (Gdyni, Gdańska, Rumi, Kartuz i Słupska), aby przekonać się czy język hiszpański jest dla nich tajemnicą, czy też już nie. 11 trzyosobowych drużyn wybierało pytania za 10, 30 lub 50 punktów i rozwiązywało zadania dotyczące słownictwa w obrębie dwóch tematów: człowiek oraz zakupy i usługi. 

 

W wyniku zaciętej walki trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny z: 

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku,
  • IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni
  • VII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku.

Serdecznie gratulujemy drużynie z naszej szkoły w składzie: Agnieszka Makowska (2E), Zuzanna Malinowska (2A), Weronika Szreder (2E). 
Jako że nasza szkoła była organizatorem konkursu, chciałabym bardzo podziękować za pomoc w przygotowaniach uczniom klasy 1a: Weronice Kościów, Natalii Głowackiej, Jakubowi Wasilewskiemu, Emilii Michalik, Kasi Rohda, Kai Średzińskiej, Marcie Walasek, Julii Malendze, Weronice Ossowskiej, Alicji Dulko, Julii Załuckiej (1c). Dzięki Waszej kreatywności, otwartości i chęci pomocy, organizacja tego konkursu przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze. 
Nagrody i upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców IX Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”, za co serdecznie dziękujemy. 

Gabriela Reclaw