ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

W czwartek 15 marca do naszej szkoły przybyli uczniowie z województwa pomorskiego (Gdyni, Gdańska, Rumi, Kartuz i Słupska), aby przekonać się czy język hiszpański jest dla nich tajemnicą, czy też już nie. 11 trzyosobowych drużyn wybierało pytania za 10, 30 lub 50 punktów i rozwiązywało zadania dotyczące słownictwa w obrębie dwóch tematów: człowiek oraz zakupy i usługi.

W wyniku zaciętej walki trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny z:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku,
  • IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni
  • VII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku.

Serdecznie gratulujemy drużynie z naszej szkoły w składzie: Agnieszka Makowska (2E), Zuzanna Malinowska (2A), Weronika Szreder (2E).
Jako że nasza szkoła była organizatorem konkursu, chciałabym bardzo podziękować za pomoc w przygotowaniach uczniom klasy 1a: Weronice Kościów, Natalii Głowackiej, Jakubowi Wasilewskiemu, Emilii Michalik, Kasi Rohda, Kai Średzińskiej, Marcie Walasek, Julii Malendze, Weronice Ossowskiej, Alicji Dulko, Julii Załuckiej (1c). Dzięki Waszej kreatywności, otwartości i chęci pomocy, organizacja tego konkursu przebiegała sprawnie i w miłej atmosferze.
Nagrody i upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców IX Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Języka Hiszpańskiego „La Mancha”, za co serdecznie dziękujemy.

Gabriela Reclaw