ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

15 marca w hali CKZiU nr 2 w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Sportach Siłowych. Zawody składały się z trzech części: najpierw w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej na ławeczce rywalizowały dziewczęta, później w tej samej konkurencji chłopcy, a na koniec do walki przystąpili chłopcy w dwuboju siłowym (wyciskanie plus martwy ciąg).

Łączna punktacja za wyniki osiągnięte we wszystkich tych częściach decydowała o końcowej klasyfikacji drużynowej szkół.Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowe medale mistrzostw.

Wszyscy wykazali się ogromną ambicją i wolą walki. Ale niewątpliwie gwiazdą zespołu był Kajetan Nakonieczny z klasy II g, który startując w dwuboju zajął drugie miejsce i do brązowego medalu w drużynie dołożył srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za sportową postawę.

W mistrzostwach naszą szkołę reprezentowali:

Nela Nazarowa z kl. I e i Natalia Wołcz z kl. II a

uczniowie klasy Id: Patryk Pyż, Marcin Kochanek i Daniel Godlewski