29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

27 marca w PPNT odbył się finał konkursu wiedzy o Gdyni - po eliminacjach międzyszkolnych i zmaganiach półfinałowych przyszedł czas na emocjonującą rozgrywkę dziesiątki najlepszych znawców tematu z gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Tylko dwie szkoły miały po dwoje reprezentantów w finale - III LO i nasza, a to dzięki wiedzy Mariusza Lasonia z IIa i Glorii Sawickiej z Ie - i już za to należą się im wielkie gratulacje.

W odróżnieniu od wcześniejszych etapów finał miał formułę ustną i był otwarty dla publiczności. Pula punktów uczestników rosła dzięki znajomości achitektury Gdyni, historii miasta, ludzi zasłużonych dla jego rozwoju; trzeba było rozpoznawać pomniki, miejsca i postaci na fragmentarycznie przedstawianych zdjęciach, orientowć się w topografii Gdyni, znać jej przeszłość i teraźniejszość. A to wszystko w ściśle wyznaczonym czasie, ograniczonym do minut, a czasami zaledwie 5 sekund. Ostatecznie z finałowej rozrywki wracaliśmy zdecydowanie z tarczą, ponieważ Mariusz Lasoń z kl. IIA zająl II miejsce, ustępując reprezentatowi I ALO zaledwie o 2 pkt. Mariuszu - jestem z Ciebie bardzo dumna, Glorio, pamiętaj, że Mariusz w ubiegłorocznym finale był 6., więc wszystko jeszcze przed Tobą. Gratuluję!

Opiekun - Barbara Buller

dodano nowe zdjęcia