ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Zakończyliśmy cykl rozgrywek w unihokeju dziewcząt i chłopców, który odbył się w mijającym tygodniu.

Do zawodów przystąpiliśmy z wielkim optymizmem i nadzieją na awans do etapu miejskiego. Tak właśnie się stało - zarówno dziewczęta jak i chłopcy wygrali swoje mecze, pokazując bardzo dobrą oraz skuteczną grę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w grze we wszystkich meczach chłopcy zdobyli III miejsce w Mistrzostwach Gdyni., natomiast dziewczęta zdobyły IV miejsce w Mistrzostwach Gdyni.

Zdobycie miejsca medalowego oraz tuż za podium sprawia, że jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów. Wola walki, jaką pokazali zawodnicy na boisku, napawa optymizmem, a atmosfera jaka panowała - nie tylko podczas meczów, pozwoliła na ogromną radość w szeregach naszej drużyny.
Reprezentacja szkoły dziewcząt: Makurat Paulina 2e, Zielińska Sara 2f,Szatanik Weronika 2e, Strzemkowska Patrycja 2e, Klemensowska Zofia 2e,Kluza Kamila 1f,Jasińska Małgorzata 1c, Tanaś Kaja 1b Dulko Alicja, Pietroń Monika 1d, Staniszewska Sandra, Nazarova Nilufar 2e.
Reprezentacja szkoły chłopców: Datta Julian 1c, Dobrzeniecki Kacper 2a, Misztal Mikołaj 3b, Bryl Michał 1d, Skempski Mateusz 1d, Zwierski Piotr 1g,Krause Błażej 2c, Szejko Paweł 2c, Smagowski Mateusz 3e, de Laval Filip 1d.

opiekun sekcji unihokeja - Agnieszka Ławicka