ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.       Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

W piątek 16.11. zakończyły się powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej.

Uczestniczyło w nich 15 szkół, które najpierw rozegrały mecze eliminacyjne.

Na tym etapie nasza reprezentacja pokonała zespoły I ALO 6:1 oraz V LO 6:0. Tym samym wywalczyła awans do fazy finałowej, w której 5 najlepszych szkół rywalizowało wg systemu gier ,,każdy z każdym”. W decydującej fazie piłkarze dziewiątki pokonali zespół TEB Edukacja 2:0, zremisowali 1:1 z VI LO i 0:0 z XIV LO oraz przegrali z drużyną ZSAE 1:2. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli bardzo dobre 3 miejsce, będąc o krok od drugiego stopnia podium. 

Reprezentację IX LO tworzyli: Bartosz Sobczak kl. 3 E, Mateusz Michniewicz kl. 2 A, Paweł Lekowski kl. 2 D, Paweł Szejko kl. 2 C, Jakub Dobrowolski kl. 2 D, Mateusz Piwowarski kl. 2 D, Patryk Radziwilski kl. 2 D, Jakub Wasilewski kl. 2 A, Radosław Kmiecik kl. 1 D oraz Jakub Jabłoński kl. 1 A.

Dziękujemy naszym piłkarzom za waleczność, zaangażowanie, pokaz wysokich umiejętności gry w piłkę nożną oraz godne reprezentowanie szkoły.

Opiekun Marcin Góralski