ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

19 listopada grupa uczniów gdyńskiego IX LO z klas o profilu teatralno-filmowym wystawiła w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku sztukę Williama Szekspira „Perykles, książę Tyru”.

Szkolna grupa teatralna „Nie wiem o co mi chodzi, ale chodzi mi o to bardzo mocno” pracowała pod okiem profesjonalnego reżysera Piotra Biedronia. Liderką grupy była nauczycielka w IX LO, Dorota Twarowska.

Młodzi aktorzy pokazali „Peryklesa, księcia Tyru” także w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Efekt wytężonej pracy z prawdziwym reżyserem teatralnym jest imponujący. Prezentacja sztuki przy pełnej sali Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zakończyła się owacjami na stojąco.
Spektakl jest częścią projektu „Teatralny pasjans 2018”. Młodym artystom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!
Wojciech Kulling

foto: Dawid Linkowski