ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

 

  1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.       Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

 

 5 grudnia br. na Gdyńskim Stadionie Lekkoatletyczym w Gdyni odbył się I rzut ligi lekkoatletycznej. Naszą szkołę reprezentowali:

 Jak co roku rywalizacja była zacięta i uczniowie starali się osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Aleksandra Trocka kl. II c - 50 m, Monika Pietroń kl. Ib - 50 m, Marta Zagożdżon kl. IIe - 600m, Kaja Kołodziejska kl. IIIg - skok wzwyż, Julia Stańczyk IIIg - skok w dal, Marcin Wittbrodt IIg - 50 m, Maciej Wojtowicz IIf - 50 m, Konrad Białas kl. IIIc - 1000 m, Jakub Pomieczyński kl. IIc - 1000m, Paweł Szejko kl. IIc - 1000m, Radosław Kmiecik kl. Id - skok w dal, Damian Romanowski kl. III g - skok w dal, Błażej Krause kl. IIc - skok wzwyż, Filip Śliwiński kl. IIc - skok wzwyż, Kacper Grubba kl. IIe - skok wzwyż. 

       

       

Absolutną rewelacją zawodów okazał się Kacper Grubba, który debiutował w skoku wzwyż i pokonał rywali, zajmując I miejsce, skacząc na wysokość 180 cm.

Kolejne wyniki naszych uczniów też bardzo cieszą i prezentują się następująco:

Monika Pietroń II miejsce w biegu na 50 m

Kaja Kołodziejska II miejsce w skoku wzwyż

Konrad Białas III miejsce w biegu na 1000 m

Damian Romanowski V miejsce w skoku w dal

Filip Śliwiński V miejsce w skoku wzwyż

Paweł Szejko V miejsce w biegu na 1000 m

Błażej Krause VII miejsce w skoku wzwyż

Marcin Wittbrodt VIII miejsce w biegu na 50 m.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy sukcesów w dalszych startach.

Tekst Magdalena Konecka- Tężycka; Foto Katarzyna Szeleźniak- Białkowska