15 Października 2019r. zostało zawarte porozumienie o współpracy między Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni a IX Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Obie strony zobowiązały się do określonych działań służących rozwojowi twórczego współdziałania. Sygnatariuszami tego  porozumienia ze strony  Teatru Miejskiego w Gdyni byli: Dyrektor Naczelny  Teatru Wojciech Zieliński, Dyrektor Artystyczny Teatru Krzysztof Babicki oraz specjalistka d.s. Edukacji Teatralnej Anna Zalewska. IX Liceum Ogólnokształcące reprezentowały  Dyrektor Wiesława Krysztofowicz i wychowawczyni klasy o profilu teatralno-filmowym Dorota Twarowska.

Teatr umożliwi IX LO aktywne uczestnictwo w Projekcie Teatr i Szkoła (TISZ), będzie udostępniał materiały promocyjne Teatru Miejskiego (ulotki,, plakaty, afisze repertuarowe).  Powstanie harmonogram spotkań/ warsztatów, które będa organizowane w siedzibie Teatru bądź Szkoły. Logo Teatru  i projektu edukacyjnego Palec Gombrowicza, czyli "Dotknięci Teatrem" znajdą się na stronie IX LO. Uczniowie będą systematycznie informowani o bieżącej  repertuarowej i edukacyjnej ofercie Teatru, a na terenie szkoły będa upowszechniane wszelkiego rodzaju materiały promocyjne naszej sceny miejskiej.

Komentarz na facebooku podpisującej porozumienie wielkiej entuzjastki teatru p. Doroty Twarowskiej:

"Olbrzymi zaszczyt, wielkie wyróżnienie, piękna teatralna przygoda przede mną i moją klasą. Kłaniamy się pełni zapału przed nowym artystycznym wyzwaniem"