INFORMACJA DOTYCZĄCA ZDALNEGO NAUCZANIA

W związku z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r. zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, trwające od 19 października 2020 r., będą realizowane do 3 stycznia 2021 r.

Dyrektor  Wiesława Krysztofowicz

25.11.2020 r.

ZARZĄDZENIE NR 7/20/21

Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

z dnia 17 października 2020 r.

1. W związku z opublikowaniem na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19) obowiązujących w części od 17 X 2020 oraz w kolejnej części od 19 X 2020 "nowych zasad bezpieczeństwa" oraz funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w tzw. czerwonej strefie, do której został zaliczony cały teren w granicach administracyjnych miasta Gdyni (informacja opublikowana na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego Gdyni: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-w-czerwonej-strefie-zakazen-covid-19,552561), od dnia 19 października 2020r., aż do odwołania nauczanie uczniów w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni będzie realizowane z wykorzystaniem technik i metod nauczania na odległość (zdalnie)
  2. Warunki prowadzenia nauki zdalnej są określone w Zarządzeniu Dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Nr 9/19/20 z dnia 25 marca 2020 r.
  3. Nauczyciele – wychowawcy do dnia 19 października 2020 r. ustalą w porozumieniu z uczniami i ich rodzicami i przedstawią Dyrektorowi IX Liceum Ogólnokształcącego wykaz uczniów, którzy z powodu niepełnosprawności lub innych przyczyn np. braku warunków domowych, nie będą mogli realizować nauki w systemie zdalnym.
  4. Kierownik administracyjny wraz z administratorem systemów komputerowych przygotują do dnia 19 października 2020 r. warunki do nauki zdalnej z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych IX Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów, o których mowa w pkt. 3 Zarządzenia.
  5. Wicedyrektor Marcin Góralski i wicedyrektor Krzysztof Brodziński z dniem 19 października 2020 r. przystąpią do przygotowywania szkoły do prowadzenia nauki w systemie hybrydowym na wypadek wprowadzenia na terenie Gdyni strefy żółtej. Do dnia 30 października 2020 r. przedstawią założenia organizacyjne prowadzenia nauki w systemie hybrydowym.

Wiesława Krysztofowicz
    Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

15 Października 2019r. zostało zawarte porozumienie o współpracy między Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni a IX Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Obie strony zobowiązały się do określonych działań służących rozwojowi twórczego współdziałania. Sygnatariuszami tego  porozumienia ze strony  Teatru Miejskiego w Gdyni byli: Dyrektor Naczelny  Teatru Wojciech Zieliński, Dyrektor Artystyczny Teatru Krzysztof Babicki oraz specjalistka d.s. Edukacji Teatralnej Anna Zalewska. IX Liceum Ogólnokształcące reprezentowały  Dyrektor Wiesława Krysztofowicz i wychowawczyni klasy o profilu teatralno-filmowym Dorota Twarowska.

Teatr umożliwi IX LO aktywne uczestnictwo w Projekcie Teatr i Szkoła (TISZ), będzie udostępniał materiały promocyjne Teatru Miejskiego (ulotki,, plakaty, afisze repertuarowe).  Powstanie harmonogram spotkań/ warsztatów, które będa organizowane w siedzibie Teatru bądź Szkoły. Logo Teatru  i projektu edukacyjnego Palec Gombrowicza, czyli "Dotknięci Teatrem" znajdą się na stronie IX LO. Uczniowie będą systematycznie informowani o bieżącej  repertuarowej i edukacyjnej ofercie Teatru, a na terenie szkoły będa upowszechniane wszelkiego rodzaju materiały promocyjne naszej sceny miejskiej.

Komentarz na facebooku podpisującej porozumienie wielkiej entuzjastki teatru p. Doroty Twarowskiej:

"Olbrzymi zaszczyt, wielkie wyróżnienie, piękna teatralna przygoda przede mną i moją klasą. Kłaniamy się pełni zapału przed nowym artystycznym wyzwaniem"