29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

11 czerwca 2019r. w siedzibie naszej szkoły podpisano porozumienie między Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni a IX Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego o rozszerzeniu współpracy w obszarze edukacji prawnej. Strony reprezentowane były przez  Dziekana Wydziału Prawa i Administracji dra Pawła Chyca  oraz Dyrektor IX LO Wiesławę Krysztofowicz.

www.wsaib.pl

WSAiB deklaruje objęcie patronatem naukowo-dydaktycznym klas o profilu prawniczym, a w ramach współpracy wspieranie programowe klas realizujących rozszerzone programy nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie, jak również udostępnianie pomieszczeń do wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i organizacyjnych. Strony mają także współdziałać w organizowaniu konkursów i spotkań o charakterze popularno-naukowym dla uczniów i studentów i wszelkich wydarzeń związanych z edukacją prawną i obywatelską. Nasi uczniowie będą mieli także możliwość uczestniczenia w pracach kół naukowych WSAiB.

IX LO ze swojej strony deklaruje merytoryczną współpracę z Uczelnią, m.in. poprzez współdziałanie w zakresie projektów edukacyjnych dotyczących edukacji prawnej i obywatelskiej; propagowanie wśród uczniów oferty studiów WSAiB ze szczególnym uwzględnieniem kierunku prawo, jak również udział młodzieży w wydarzeniach organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji.

Społeczność IX LO z zadowoleniem przyjmuje patronat WSAi B nad klasami prawniczymi, traktując go jako zobowiązanie do ścisłej współpracy w zakresie podnoszenia jakości edukacji prawnej.

W trakcie inaugurującego współpracę spotkania Dziekan Wydziału Prawa i Administracji dr Paweł Chyc wygłosił wykład dla młodzieży na temat praw człowieka.

Obecny na spotkaniu absolwent naszej szkoły Adam Labuhn - Przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB opowiedział o przeprowadzanej reformie szkolnictwa wyższego oraz o studiowaniu na Wydziale Prawa i Administracji.

tekst:Barbara Buller

foto:Wiesław Niemociński