29 sierpnia (czwartek) zapraszamy na zebranie organizacyjne w auli IX Liceum
godzina 17.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących gimnazjum
godzina 18.00 - dla rodziców uczennic i uczniów kończących szkołę podstawową

27 sierpnia - 11.00 - spotkanie przewodniczących zespołów przedmiotowych z p. dyrektor
28 sierpnia - 9.00 - spotkanie nauczycieli w zespołach przedmiotowych
28 sierpnia - 11.00 - Rada Pedagogiczna

Porozumienie o Współpracy,

to dokument, mający duże znaczenie dla przyszłości edukacji naszych uczniów w dwudziestym roku istnienia Liceum, który został podpisany 28 marca 2011 r. przez Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni dr inż. Czesława Dyrcza i dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni p. Alinę Mroczkowską.

Miało to miejsce w murach szacownej Uczelni, która za rok obchodzić będzie 90-lecie, w obecności przedstawicieli Wysokiego Senatu i reprezentacji studentów – podchorążych, wśród których byli również nasi absolwenci: Marek Bielawski i Łukasz Zarychta. Nasze Liceum reprezentowali uczniowie klas drugich i trzecich, którzy zainteresowani są podjęciem studiów na AMW oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Marcin Soszyński i Agata Kowal, a także nauczyciele deklarujący współpracę: p. Wiesława Krysztofowicz , p. Grażyna Kozak – Pawlak, p. Arkadiusz Ordyniec, p. Leszek Sobieraj, p. Wiesław Niemociński, p. Marcin Góralski i p. Daniel Czech. Podpisane Porozumienie otwiera dla młodzieży IX Liceum nowy rozdział budowy coraz wyższego poziomu edukacji, poprzez wykorzystanie potencjału naukowego Kadry Akademii Marynarki Wojennej oraz pracowni, laboratoriów, biblioteki. Współpraca obejmować będzie realizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjno-wychowawczych, kształtowanie postaw patriotycznych, w tym pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Patronów obu społeczności, kształtowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych, zwłaszcza Marynarki Wojennej, rozwijanie zainteresowań tematyką morską.

Do końca kwietnia z udziałem koordynatorów z obu stron zostanie opracowany szczegółowy harmonogram współpracy, zawierający informację dotyczącą wspólnych przedsięwzięć, terminów, sposobu ich realizacji oraz osób odpowiedzialnych. Porozumienie otwiera drogę uczniom i nauczycielom do nowych sukcesów w nauce i jest zwieńczeniem budowania historii i wizerunku naszego Liceum.