Diabły, anioły i ..., czyli nasze jasełka

Tradycje związane z przedstawieniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi mają w Polsce bogatą historię. Herod, diabły i anioły zadomowiły się w świadomości każdego z nas. Młodzież  z naszej szkoły bardzo chętnie podtrzymuje tę tradycje i jak co roku  przygotowała jasełka. Scenariusz napisały uczennice: Natalia Lademann z klasy III E i Martyna Kondrat z klasy III A.

Przedstawienie pt. „Szopa” zaprezentowano na spotkaniu opłatkowym Związku Sybiraków, a następnie wystawiono je w szkole dla pracowników i uczniów. 7 stycznia 2015 r. przedstawiono jasełka podczas XV Gdyńskiego Przeglądu Jasełek. W konkursie tym zajęliśmy II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a wyróżnienie indywidualne otrzymała Oliwia Wieczorek z klasy III D. Już po raz piętnasty nasza szkoła była współorganizatorem Gdyńskiego Przeglądu Jasełek. Jubileuszowa gala miała miejsce 11 stycznia 2015 r. w Teatrze Miejskim w Gdyni.

 

 

 

 

 

 

 

Logo1

proj edu luneta 4

Wydarzenia

Sport

Biblioteka

Dkf

Radio Dziewiatka

Caritas

ZajeciaPoz

Espanol

poliglot

Wym

Wsp

GSF

Przydatnelinki

Zamowienia publiczne

Bip

25 lat IX LO w Gdyni

Fundacja Gospodarcza